• O NAS

SZLACHETNOŚĆ SMAKU OPARTA
NA TRADYCJI I NOWOCZESNOŚCI

100% RZEMIOSŁA I NATURY

Od 2015 r. warzymy najwyższej jakości piwa kraftowe – nowofalowe i klasyczne (wśród nich wielokrotnie nagradzany pils Odsiecz. W 2023 r. poszerzyliśmy ofertę o rzemieślnicze destylaty, stając się pierwszym na Dolnym Śląsku browarem rzemieślniczym, któremu towarzyszy rzemieślnicza destylarnia.

Naszych piw nie poddajemy degradującym procesom pasteryzacji i filtracji. Produkujemy je wyłącznie z czerech podstawowych surowców: wody, słodu, drożdży i chmielu (z ew. dodatkiem prawdziwych owoców). Nie stosujemy syropu glukozowego, dodatków chemicznych i konserwantów. 

trzy_butelki_kwasy.jpg

browar_maliny.png

rasp_butelka_szlko2(1).jpg

KPR-srebro-pils-pilzner.jpg


Jako mikrodestylarnia specjalizujemy się w produkcji bierbrandów oraz okowit zbożowych, bazujących na najwyższej jakości słodach.

destylarnia_04_800(1).png

destylarnia_07_600.png

butelki_destylaty_600(1).png

likier_kalifornijski_medal_600(1).png
WSC-2023_medale_2023_09_18_MM-gold.jpg
BROWAR I DESTYLARNIA PROBUS jest częścią otwartego w 2015 r. w Oławie Centrum Turystyki, Kultury i Rekreacji Browar PROBUS. Mieści się w zabytkowym budynku należącym do poniemieckiego (dokł. popruskiego) kompleksu koszarowego wzniesionego pod koniec XIX w. ze środków pochodzących z reparacji po wojnie francusko-pruskiej (link).

W latach 1947-1992 był częścią koszar Armii Radzieckiej. Po gruntownej modernizacji przeprowadzonej w latach 2013-15 wnętrza byłej ujeżdżalni zyskały zupełnie nowe oblicze. Cały kompleks pokoszarowy jest objęty ochroną Dolnośląskiego Konserwatora Zabytków.

probus-budynek(1).jpg

  • Warunkowy dostęp do sklepu

Czy jesteś pełnoletni(a)?