• DESTYLARNIA

W marcu 2023 r. w ramach rozwinięcia naszej działalności rzemieślniczej uruchomiliśmy mikrodestylarnię. Jest to pierwszy tego typu zakład przy browarze na Dolnym Śląsku.

destylarnia_04_800.png


Specjalizujemy się w destylacji bierbrandów oraz okowit zbożowych, do produkcji których stosujemy słody najwyższej jakości. Pracujemy na miedzianym alembiku firmy Kothe wyposażonym w kolumnę półkową oraz deflegmator. Jednorazowy wsad to tylko 150 litrów zacieru, z czego finalnego produktu uzyskujemy od kilku do kilkunastu litrów.

destylarnia_03_800.png

Nasze destylaty reprezentują jakość premium, co potwierdzają medale zdobyte podczas Warsaw Spirtis Competition 2023 oraz tytuł Debiutanta Roku 2023 przyznany przez portal Spirits.com.pl.

WSC medal

Na początku 2024 r. uruchomiliśmy repozytorium, w którym dojrzewają whisky i inne szlachetne destylaty. Zgodnie z obowiązującymi przepisami whisky musi leżakować minimum trzy lata w dębowej beczce o maksymalnej pojemności 700 litrów. Nasze beczki są wielokrotnie mniejsze, co wydatnie poprawia jakość  finalnego produktu. Podczas leżakowania whisky nabiera koloru oraz zyskuje atrakcyjne właściwości smakowo–zapachowe. Zdaniem naukowców aż 80% smaku whisky zawdzięcza właśnie beczce.

destylarnia_beczka_800.png

100% rzemiosła, natury i pasji.

Destylarnia_ludzie.png

  • Warunkowy dostęp do sklepu

Czy jesteś pełnoletni(a)?